Aktuality

Hra se smysly 2017
09. 11. 2017
HRA SE SMYSLY
Ve čtvrtek 9. listopadu proběhl v našem domově druhý ročník Hry se smysly. Všech patnáct účastníků jsme losem rozdělili do pěti týmů, ve kterých se soutěžilo.
Na prvním stanovišti procvičovali klienti svůj zrak. Měli za úkol poznat podle fotografie místo z našeho domova a určit jeho polohu. Poté se v časovém limitu pokoušeli složit puzzle.
Na druhém stanovišti ověřovali svoje čichové dovednosti. Se zavázanýma očima měli za úkol rozeznat podle vůně například skořici, pomeranč nebo zázvor.
Na třetím stanovišti vyzkoušeli svůj hmat. Do šesti pytlíčků jsme ukryli různé předměty, které bylo třeba hmatem poznat. Poté se štafetou snažili co nejrychleji rozepnout a zase zapnout knoflíčky na košili.
Na čtvrtém stanovišti jsme prozkoušeli sluch. Klienti měli poznat šest různých zvuků, například pražský Orloj, kdákající slepici nebo bouřku.
Posledním smyslem byla chuť. Klientům jsme zavázali oči a ti měli ochutnávat různé tekuté vzorky jako víno, kávu nebo mléko.
 
Všichni účastníci si vedli velmi dobře a úkolů se zhostili s nasazením. Za odvahu a projevené schopnosti poté všichni dostali účastnický diplom a tašku plnou dárečků.
 
Celý článek
Hudební pořad Zdeňka Černohouze a Jaroslava Šolce
24. 10. 2017
V úterý 24. října nás v domově navštívili muzikanti a zpěváci v jednom z umělecké agentury Viola z Olomouce.
V hudebním pořadu Zdeňka Černohouze a Jaroslava Šolce zazněly písně Karla Hašlera, Františka Kmocha, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti.
Už při rozehrávání všichni zpívali a jídelnou se během celého představení nesla veselá nálada. 
Celý článek
Mužský a ženský sbor z Dambořic
14. 10. 2017
Druhou říjnovou sobotu jsme prožili ve folklórním duchu. V domově jsme přivítali mužský a ženský sbor z Dambořic. Sbory nám zazpívaly lidové písně z Hanáckého Slovácka, které mnohdy vypovídaly o životě lidí v tomto regionu. Pěvecký program byl prokládaný humornými vstupy a seznámením s krojem z Dambořic.
Zvučné hlasy členů sboru se v toto krásné odpoledne nesly celým našim domovem a zanechaly v nás příjemné pocity. 
Celý článek
​Malá chvilka s klasickou hudbou
12. 10. 2017
Ve čtvrtek 12. 10. 2017 nás navštívili se svým koncertem studenti Konzervatoře Brno.
Měli jsme možnost poslechnout si klasické skladby hrané na violu a klavír. Zároveň vystoupili studenti oboru zpěv, kteří předvedli árie ze známých oper.
Ačkoli se jednalo o vystoupení teprve studentů, mělo velmi vysokou úroveň.
Celý článek
Odpoledne s vlky
10. 10. 2017
Jaroslav Monte Kvasnica je český spisovatel, cestovatel a popularizátor přírody. Jeho velkou vášní jsou psi a vlci.
Náš domov v úterý 10. října navštívil se svoji vlčicí Taigou a povykládal nám zajímavosti o životě vlků a důležitosti zachování jejich druhu v přírodě. Přednáška byla nesmírně poučná a zábavná.
Celý článek
Pečení v lesní školce
25. 09. 2017
V pondělí 25. září jsme přijali pozvání dětí z lesní mateřské školky V Závětří, která sídlí v lese kousek od našeho domova. Společně s dětmi jsme přivítali podzimní den, popovídali si o výrobě mouky a upekli dobroty z kynutého těsta.
 
 
Celý článek
​Odpoledne s kuželkam
21. 09. 2017
Ve čtvrtek 21. září jsme zahájili kuželkovou sezónu. 
Klienti byli ze začátku nesmělí a trochu se hry báli, ale již po několika hodech bylo znát, že se do hry dostávají.
Sportovní odpoledne se neslo v dobré náladě a tak jsme se domluvili, že v zimním období budeme hrát pravidelně.
Celý článek
Posezení u cimbálu s ochutnávkou burčáku
09. 09. 2017
Na sobotu 9. září připadlo již tradiční posezení u cimbálové muziky spojené s ochutnávkou burčáku. Jelikož se jednalo o skutečný moravský burčák, všichni přítomní ho s chutí ochutnávali.
 
Celý článek
 12345678