Aktuality

Pečení v lesní školce
25. 09. 2017
V pondělí 25. září jsme přijali pozvání dětí z lesní mateřské školky V Závětří, která sídlí v lese kousek od našeho domova. Společně s dětmi jsme přivítali podzimní den, popovídali si o výrobě mouky a upekli dobroty z kynutého těsta.
 
 
Celý článek
​Odpoledne s kuželkam
21. 09. 2017
Ve čtvrtek 21. září jsme zahájili kuželkovou sezónu. 
Klienti byli ze začátku nesmělí a trochu se hry báli, ale již po několika hodech bylo znát, že se do hry dostávají.
Sportovní odpoledne se neslo v dobré náladě a tak jsme se domluvili, že v zimním období budeme hrát pravidelně.
Celý článek
Posezení u cimbálu s ochutnávkou burčáku
09. 09. 2017
Na sobotu 9. září připadlo již tradiční posezení u cimbálové muziky spojené s ochutnávkou burčáku. Jelikož se jednalo o skutečný moravský burčák, všichni přítomní ho s chutí ochutnávali.
 
Celý článek
Návštěva pana Bohuslava SOBOTKY
11. 08. 2017
V pátek 11. 8. 2017 náš domov navštívil předseda vlády ČR pan Bohuslav Sobotka. Návštěvvy se zúčastnili i paní Alena Gajdůšková - poradkyně předsedy vlády, pan Matěj Hollan - náměstek primátora města Brna pro oblast sociálně kulturní a dopravu, pan Miroslav Foltýn - vedoucí úseku sciálně kulturního a dopravy Magistrátu města Brna a pan Jan Polák - vedoucí Odboru sociální péče Magistrátu města Brna.
Celý článek
Mariánské údolí
10. 08. 2017
Ve čtvrtek 10. srpna jsme navštívili Mariánské údolí, Říčky. Nechali jsme se autem zavést až k prvnímu z rybníků a odtud jsme se pomalou procházkou vydali k hrázi druhého rybníka. 
Celý článek
Obora Holedná
08. 08. 2017
Měsíc srpen jsme zahájili výletem do obory Holedná. Jelikož v oboře je možné krmit daňky a divoká prasata, vybavili jsme se plnou taškou nakrájeného starého chleba.
Celý článek
​TURNAJ V PETANQUE V KYJOVĚ MORAVA CUP
07. 08. 2017
V pondělí 7. srpna jsme se zúčastnily základního kola turnaje Morava cup ve hře pétanque konaného v Kyjově. 
​Náš domov reprezentovaly tyto hráčky: pí. Dingelová, pí. Kučerová, pí. Petrželová, pí. Šindelářová.
Celý článek
​Výlet k Žebětínskému rybníku
25. 07. 2017
V úterý 25. července jsme se výletem vydali k nedalekému Žebětínskému rybníku. U rybníka na nás již čekal náš dobrovolník pan Ing. Ferenc, který nás okolím provedl. 
Celý článek
​HEJ PÁNI KONŠELÉ
13. 07. 2017
Ve čtvrtek 13. července jsme u nás přivítali hosta z Prahy. Pan Šimon Pečenka, který v našem domově vystupoval společně se zpěvačkou Pavlínou Filipovskou, tentokrát přijel sám s pořadem nazvaným Hej páni Konšelé.
 
Celý článek
​Výlet na Špilberk
27. 06. 2017
V úterý 27. června jsme náš výlet směřovali do centra města Brna a to na hrad Špilberk. Autem jsme se nechali přivést k samotnému hradu, kde jsme se prošli a pokochali výhledem na Brno.
Závěrem jsme poseděli v přilehlé kavárně a odměnili se výtečnou kávou a někteří i zmrzlinovým pohárem.
Celý článek
 12345678