Přechod na DVB-T2

V roce 2020 dojde ke změnám v technickém zabezpečení televizního vysílání (jde o složité technické změny v celostátním rozsahu, není to rozhodnutí našeho domova). Technické zajištění pro náš domov již na tyto změny máme připravené.  Nicméně je potřeba, aby si každý z klientů zajistil ještě navíc technické zařízení pro svůj vlastní televizor. Nikdo z těch, kteří mají televizory starší, než dva roky, nebude v roce 2020 moci televizní vysílání přijímat. Jsou dvě možnosti, jak příjem vysílání zajistit:

  1. Koupit si nový televizor – k ovládání televizoru bude stačit jen jeden ovladač.

  2. Ponechat si stávající televizor a k němu si koupit tzv. Set top box. Cena za 1 ks se pohybuje od 540,- Kč do 1 000,- Kč. V tomto případě budou k ovládání televizoru třeba dva ovladače – jedním se pustí Set top box a druhým televizor. Bude to pro některé z klientů komplikované, ale proveditelné.

    I když změny ve vysílání proběhnou v průběhu roku, je možné již nyní pomalu začít zajišťovat nové technické zařízení (nový televizor nebo si přikoupit Set top box). Současný systém vysílání již funguje i s novým televizorem nebo Set top boxem.

 
Bohužel nemůžeme našim klientům z prostředků domova zakoupit ani nové televizory, ani Set top boxy. Z tohoto důvodu vás informujeme v dostatečném předstihu, abyste pomohli vaše příbuzné na tuto situaci technicky vybavit. Zakoupení nového televizoru nebo Set top boxu může být  od vás kvalitním dárkem pod stromeček pro vaše blízké.
Na letáčku přikládáme možné typy Set top boxů, které jsou vhodné pro další vysílání.

                                                                                                                                         Za DS Foltýnova, PhDr. K. Bartošová


Set-top boxy